Будівництво дамб

При зведенні дамб, так само як і при будівництві інших гідротехнічних об’єктів, враховується безліч факторів, як природних, так і технічних. Компанія ТОВ «ГідроБуд Україна» виконує цей вид робіт “від і до”, починаючи з розробки проекту, закінчуючи введенням дамби в експлуатацію.

Детальніше про дамби

Дамба — це водопідпірна споруда, призначена для регулювання водних потоків, захисту від затоплення, створення озер, ставків та інших штучних водойм. Зазвичай цей вид гідротехнічних споруд роблять масивним і об’ємним, адже він повинен бути максимально стійким до вітру, хвиль, тиску води тощо.

Найчастіше для зведення дамб обирають ґрунт, суміші з гравію та піску, камінь, пісок та інші матеріали. Що стосується протифільтраційних елементів (екрани, ядра), то для них використовується глина, суглинки, а також, наприклад, глінобетон. Обов’язково зміцнюються верхні укоси (ЗБВ плити, камінь) та нижні (щебінь, наприклад). До речі, будівництво дамб з каменю та ґрунту обходиться дешевше інших варіантів.

Принцип зведення дамб обирається залежно від їх призначення. Так, при створені штучного водоймища зводяться дамби обвалування, покликані захистити територію з боку водосховища. А ось для зміцнення берегів гірських річок споруджуються дамби, які можуть витримати підвищене навантаження. В цьому випадку в хід йдуть сітчасті конструкції з сталевого дроту, покритого захисними матеріалами, наповнені каменями.

Наша компанія займається будівництвом будь-яких дамб. Кожен проект розробляється в індивідуальному порядку з урахуванням побажань замовника, особливостей і призначення об’єкту.

Вернуться назад