Будівництво причалів

Оскільки причали бувають різними за своїм призначенням (пасажирські, за спецпризначенням, вантажні тощо) та експлуатаційним навантаженням, відрізняються й методи їх будівництва : причал з дощатим настилом, призначений для висадки пасажирів, звести простіше та дешевше, ніж бетонний масив для вантажно-розвантажувальних робіт у порті.
Причали бувають різних типів: причальна стінка, розташована уздовж берега, яка дозволяє розширити корисну площу берега, причал на палях, понтонний причал, що підходить для водойм з невеликими хвилями , пірс, розташований перпендикулярно берегу та дозволяє швартувати судна по обидва боки споруди.

Для будівництва причалів використовуються різні матеріали, у яких є свої переваги і недоліки. Так, сьогодні одним з найбільш оптимальних рішень вважається використання габіонних конструкцій (сталева сітка, що наповнена каменем), які добре витримують будь-які температури, а також показують хороші експлуатаційні характеристики як в прісній, так і в солоній воді. Що важливо, такі конструкції не спричиняють негативного впливу на довкілля.

Палі, на яких будується причал, можуть бути залізобетонними, гвинтовими, дерев’яними. Вибір залежить від багатьох факторів. Так, дерев’яний брус потрібен для декору, а от металеві труби, заповнені бетоном, гвинтові та ЗБ палі добре справляються з великими навантаженнями.

Компанія ТОВ «ГідроБуд Україна» займається будівництвом причалів будь-яких типів. Ми розробимо проект, складемо всю необхідну документацію та план проведення будівництва, який допоможе нам завершити роботи точно в строк.

Вернуться назад